Přeskočit na obsah

Food stories

Foodstories.cz

  JAK ZAŘÍDIT OBÝVACÍ POKOJ?

  Je tomu už pár měsíců, kdy jsme se z malého nájemního bytu přesunuli do domečku, jenž jsme si pořídili společně s Adamem. Po domku jsme koukali už dříve, ale nakonec jsme si ještě počkali. A vyplatilo se! Na začátku roku 2023 jsme zašli na prohlídku, což byla naše první a poslední prohlídka, kterou jsme absolvovali. Starší domek stojící na venkově, avšak stále kousek od Prahy, nám učaroval natolik, že jsme se rozhodli z něj udělat náš domov, který si kousek po kousku budujeme.

  DŮM PO REKONSTRUKCI

  Když jsme přišli na první prohlídku domu, bylo tu prázdno. Ze zdí trčely kabely, které značily přípravu pro zásuvky a vypínače. Ač byl starý domek po kompletní rekonstrukci, bylo jasné, že čeká na někoho, kdo mu dá lásku a udělá si z něj útulný domov. Nám se to tu zalíbilo. Stará zástavba na malé vesničce a dům stavěný tak, jak to šlo od ruky, protože tu nenajdete roh v pravém úhlu, a tlusté stěny, které jen tak nic neporazí.

  A hlavní místnost, kde je obývací pokoj s kuchyní, na tom nebyl jinak. Trčící kabely, jedna díra po staré elektřině, druhá díra po starém uzávěru vody a příprava na kuchyňskou linku. Nejdříve jsme zařizovali elektrikáře, jenž dá vše do pořádku. Pak nám pan majitel, od kterého jsme nemovitost kupovali, opravil obě díry. A nakonec jsme s taťkou, jenž je truhlář, vymýšleli, jak bude vypadat má vysněná kuchyň. Od začátku jsme chtěli zachovat jednoduchost, čistotu a styl podle ostatních částí domu.

  JAK ZAŘÍDIT OBÝVÁK?

  Hlavní místnosti jsme věnovali, a stále věnujeme, nejvíce pozornosti. Nejenže tu vítáme návštěvy, ale trávíme tu většinu našeho času. Proto jsme si na výběru materiálů a barev dali opravdu záležet. Rozhodli jsme se pro industriální styl, který byl již v ostatních částech domu, ale zároveň to je styl, jenž se nám oběma opravdu líbí.

  Kombinaci šedé betonové stěrky na podlaze, dřevěného stropu a černých cihel jsme se rozhodli doplnit dubovým nábytkem s černými kovovými prvky. U šedé barvy jsme zůstali a vybrali jsme v tomto odstínu gauč, taburety i jídelní židle. Abychom však předešli nevýraznému vzhledu, přemýšleli jsme, jakou barvu vybrat, aby to trochu rozbourala. A vybrali jsme hořčicovou, která interiér rozzářila. A to doslova. 


  JAKÝ NÁBYTEK DO OBÝVÁKU?

  Důležitým prvkem obývacího pokoje je samozřejmě pohodlný gauč. Ten by měl být dostatečně velký, aby se na něj vešla návštěva, ale také abyste si na něm mohli udělat pohodlí a mohli se v klidu koukat třeba na televizi. My jsme si vybrali tak akorát velký do tvaru L, na který se v pohodě vejdeme, i když si chceme k televizi lehnout. Navíc je rozkládací, takže se na něj vejde i návštěva, pro kterou nezbylo místo v pokoji pro hosty. Jelikož během návštěv často odbíháme pro občerstvení, vybrali jsme si dva taburety, jenž jsou na to ideální.

  Kromě pohovky je důležitý i TV stolek. My máme televizi připevněnou na zdi, ale vždycky jsme byli zvyklí, že pod televizí něco je a někde ten set top box a ovladače přeci musí být. Úložný prostor se pak dá krásně využít k uložení všech těch nabíječek, jež se doma sejdou. Konferenční stolek je samozřejmostí, bez které si nedokážeme obývací pokoj představit.

  A jelikož úložného prostoru není nikdy dost, měli jsme v plánu pořídit minimálně 2 komody. Nakonec jsem vybrali 2 trochu větší, abychom s více kusy nábytku nezmenšili prostor, a naprosto nám vystačí. Máme kam schovat důležité dokumenty, léky, svíčky, kancelářské potřeby, skleničky na alkohol i samotný alkohol. Jelikož nemáme zas tolik knih, tak jsme jim věnovali dvě poličky v otevřené části komody, kde dělají parádu.

  VÝBĚR DOPLŇKŮ DO OBÝVACÍHO POKOJE

  Na dekorace jsem se zaměřili stejně, jako když jsme vybírali nábytek. Chtěli jsme, aby interiér obývacího pokoje zútulnily, vyplnily a dodaly tu správnou atmosféru. Proto i tu nejmenší maličkost, jako je obal na tahací kapesníky, jsme ladili do černé barvy s dřevěným poklopem. Zapomenout by se nemělo ani na osvětlení. Takže kromě lustru je v rohu jednoduchá černá lampa.

  Abychom do obývacího pokoje dostali kus přírody, rozmístili jsme po oknech a komodách několik rostlin. Máme tu trochu chladněji než v podkroví, proto jsme zvolili odolnější pokojové rostliny jako je Kulkas a Aloe vera. Květináče jsme ladili do použitých barev. Pokud však barva neladila, pořídili jsme pletené obaly na květináče, které dodají šmrnc i interiéru. Plánujeme ještě vytvořit vlastní mini les ve velké sklenici od utopenců, tak snad se nám podaří vše připravit správně.

  Jak už jsem zmiňovala výše, kromě neutrálních barev jsme interiér rozzářili hořcicovou barvou. V té jsme vybrali povlaky na polštáře, jenž jsou na gauči, ale také další z hlavních prvků obýváku, a to koberec od značky Vitaus. Ten jsme umístili částečně pod gauč a pod konferenční stolek. A nevybrali jsme si ho jen z estetického důvodu, ale také z praktického, kdy při koukání na televizi nás nestudí nohy.

  Zaujal nás neotřelý orientální vzor, ale i zpracování. Není to jen tak ledajaký koberec. Je lehký, jemný, hebký a příjemný na dotek. Ze spodu má protiskluzovou vrstvu, díky níž zůstává na svém místě a neposouvá se. A navíc je pratelný, což se vždycky hodí, když se stane menší nehoda. A kde se dá tenhle poklad sehnat? Na Bonami.cz! V nabídce je hned v několika rozměrech, takže si vybere každý (my máme rozměr 180 na 120 cm).  Spolupráce s bonami.cz

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.