Přeskočit na obsah

Food stories

Foodstories.cz

  VALENTÝNSKÉ POHOŠTĚNÍ

  Svátek sv. Valentýna se už běžně slaví i v České republice. A možností, jak ho strávit se svým partnerem, je hned několik. Může to být romantická večeře v oblíbené restauraci, návštěva kina či společný večer s dobrým jídlem a pitím. Rozhodli jste se pro třetí možnost, ale potřebujete poradit se servírováním? Nebo spíš s tím, co všechno naskládat na talíř či prkénko? Vyzkoušejte tipy na valentýnské pohoštění, které zachutná vám i vašemu partnerovi.

  SPRÁVNÉ SPOJENÍ CHUTÍ, TO JE OČ TU BĚŽÍ

  Základem dobrého pohoštění jsou kvalitní potraviny. Dalším bodem, který by se měl dodržet, je sladěnost všech chutí. Proto je důležitý správný výběr a uvážení kombinací. Jedna chuť by měla navazovat na druhou a neměla by pokazit gurmánský zážitek. Nebojte se kombinace sladkého a slaného a ani ničeho nového. Nejdříve si však připravte pěkné nádobí, na které budete vše skládat. A může se začít!

  CO NESMÍ NA PRKÉNKU CHYBĚT?

  Začněte několika druhy kvalitních sýrů, které mohou být zrající, čerstvé, ale také s modrou plísní. Pokud máte rádi lanýže, tak vám mohu doporučit Manchego Semicurado s černým lanýžem, který zraje 3 měsíce. Má jemnou, ale hlavně velmi specifickou chuť, která nemusí sednout úplně každému. Avšak zkusit byste ho měli, třeba z něj budete nadšeni stejně jako já. Sýry poté nakrájejte na tenké plátky a vyskládejte vedle sebe.

  K sýru se vždy hodí kus prvotřídního masa. Plátky Lomo Ibérico mají originální a nezaměnitelnou chuť, na které má velký podíl způsob naložení masa, ale i potrava, kterou iberská prasata jedí. Tím jsou žaludy a rostliny na horských pastvinách. Plátek po plátku ho rozložte vedle sýru.

  A co dál? Co takhle olivy? Koupit si můžete ty s peckou, bez pecky a plněné. Ani u jednoho neuděláte chybu. Jen si opravdu dejte záležet na výběru. S těmi ze supermarketu moc neokouzlíte. Olivy dejte do mističky vedle a samozřejmě bez nálevu!

  JAK JEŠTĚ ZPESTŘIT VALENTÝNSKÉ POHOŠTĚNÍ?

  Do druhé mističky přisypte i trochu ořechů. Použít můžete pistácie, arašídy, mandle, kešu či para ořechy. Skvělá je také směs ořechů (př. studentská).

  A jaké další dobroty existují? Sušená rajčata, slané tyčinky a chipsy. Abyste tomu dodali více šťavnatosti, tak přidejte i nakrájené ovoce a zeleninu. Skvěle se hodí jahody, hroznové víno, okurka a rajčátka.


  LÁSKA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM

  To ví přeci každý! Pro milovníky jídla to platí dvojnásob. Proto připravte pro svého partnera ty nejlepší a nejkvalitnější dobroty. Zaskočte do španělského obchodu Sabores & eDelikatesy.cz, případně objednejte online na jejich e-shopu. Mají širokou nabídku španělských lahůdek a koupit si tu tak můžete vynikající olivy, různé druhy šunky a sýrů, lahodná vína a další delikatesy, ze kterých jednoduše poskládáte tapas na večer.

  Již několikrát jsem měla možnost ochutnat něco z jejich nabídky. A co mi chutnalo nejvíce? Rozhodně jsou to velké olivy s mandlemi. Jsem gurmán, a tak si je opravdu vychutnávám. Stejně jako chuť chipsů s bílým lanýžem. Pokud máte rádi lanýže, nebo chcete vědět, jak chutnají, tak doporučuji vyzkoušet!

  K dobrému jídlu si večer ráda dopřeji sklenku červeného vína. Mělo by mít plnou chuť, která se rozvine na jazyku. Takovým vínem je to z vinných sklepů Luis Caňas. Tak co, využijete některý z tipů a připravíte romantický večer s výtečným pohoštěním? 


  Spolupráce se Sabores & eDelikatesy.cz

  2 komentáře na “VALENTÝNSKÉ POHOŠTĚNÍ”

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.